Kliimariskide hindamine
Kliimamuutused mõjutavad üha enam ettevõtteid ja majandust nii füüsiliste riskide kaudu, nagu ekstreemsed ilmastikuolud, kui ka üleminekuriskide kaudu, näiteks muutuva regulatsiooni ja turudünaamika tõttu, mis on seotud kliimamuutustega. Mõistmine, millised teie ettevõtte valdkonnad on kõige suuremas ohus, on äärmiselt oluline ettevõtte ärimudeli vastupidavuse ja pikaajalise edu jaoks. Teadliku kliimariskide juhtimise kaudu on võimalik riskide avaldumist ennetada ning vähendada kaasnevaid kulusid. Pakume põhjalikku kliimariskide hindamist teid ja teie tarneahelat mõjutavatele füüsilistele- ja üleminekuriskidele ning aitame integreerida kliimariskide juhtimise kõikidesse teie tegevustasanditesse.
Millised ettevõtted vajavad kliimariskide hindamist?
CSRD ja ELi taksonoomiamäärusest tulenev regulatiivne kohustus kliimariske hinnata on kõigil suurettevõtetel, kes täidavad vähemalt kahte järgmistest tingimustest: 250+ töötajat, 50+ miljonit eurot netokäivet, 25+ miljonit eurot varasid. Samuti on kohustus ettevõtetel, mis on noteeritud ELi reguleeritud turgudel (v.a mikroettevõtted) .
Ettevõtted, kes soovivad saada parematel tingimustel pangast laenu. Enamik juhtivaid panku nõuavad kliimariskide hindamist, nagu ka paljud investorid.
Ettevõtted, kes taotlevad ELi rahastust, peavad arvestama, et kliimariskide hindamine on tihti taotlemise eeltingimus.
Ettevõtted, kelle väärtusahel ja tegevusvaldkond on kliimamuutuste poolt enim mõjutatud: juurdepääs sisendmaterjalidele, füüsilised asukohad, tarbijate ootused, regulatsioonid jne.
Kliimariskide hindamisest tulenevad eelised
Regulatiivne vastavus
Täitke kindlalt CSRD ja ELi taksonoomiamääruse aruandlusnõuded
Finantsiline kindlus
Tuvastage riskid varakult, et vältida ootamatuid kulusid ja häireid.
Strateegiline konkurentsieelis
Arvestage oma pikaajalises äristrateegias kliimakindluse eesmärkidega, et maandada kliimariske ja suurendada konkurentsivõimet.
Investorite usaldus
Suurenda äritegevuse läbipaistvust investorite ja teiste finantsasutuste (pangad, EL fondid) ees läbi proaktiivse kliimariskide juhtimise.
Kestlikkuse liidripositsioon
Positsioneerige oma ettevõte kestlikkuse ja vastutustundlike äripraktikate liidrina.
Neli võimalust, kuidas saame aidata
Riskihindamise protsessi juhtimine
Viime teie organisatsiooni jaoks läbi füüsiliste ja üleminekuriskide hindamise, sealhulgas tegevuste, varade, portfelli ja väärtusahela jaoks, kasutades kvalitatiivseid ja kvantitatiivseid meetodeid.
Kliimariskidele vastupidava äristrateegia kujundamine
Viime läbi stsenaariumianalüüsi, et hinnata ettevõtte äristrateegia vastupidavust kliimamuutustest tingitud riskidele. Arendame kohanemismeetmeid riskide leevendamiseks – pakume tegevusi turu võrdlusandmete, sektoripõhise praktikate ja üldiste lähenemisviiside alusel. Tuvastame potentsiaalsed uued ärivõimalused muutuvad keskkonnas ja hindame nende mõju teie ettevõttele.
Vastavuse tagamine standarditele ja regulatsioonidele
Kujundame teie riskihindamise, juhtimise ja aruandluse asjakohasest raamistikust lähtuvalt, sealhulgas CSRD kestlikkuse aruandlusstandardist (ESRS) ja avalikustamisnõuetest, tuginedes TCFD soovitustele ja suunistele.
Teie meeskonna koolitamine ja juhendamine hindamise iseseisvaks läbiviimiseks
Pakume võimekuse suurendamist teie organisatsioonile (koolitused), rõhutades kliimariskide hindamise väärtust ja tähtsust (seminarid). Konsulteerime teid kliimariskide hindamise protsessi teemal, sealhulgas metoodikate väljatöötamise, mõõdikute rakendamise ja eesmärkide seadmisel.
Metoodika
Meie kliimariskide hindamise metoodika kasutab nii kvalitatiivseid kui ka kvantitatiivseid lähenemisviise, mis on kohandatud teie vajadustele, ja järgib järgnevat (kui on asjakohane):
Euroopa Kestlikkuse Aruandluse Standardi (ESRS) ja ELi taksonoomiamääruse nõuded ja põhimõtted
Tunnustatud raamistikke, nagu Task Force for Climate Related Financial Disclosure (TCFD) soovitused
Konkreetsete riiklike või ELi rahastamisskeemide nõuded
Kliimariskide hindamise peamised sammud:
- Riskide tuvastamine
- Haavatavuse hindamine
- Tõenäosuse hindamine
- Mõju ulatuse hindamine
- Vastupidavuse analüüs
- Finantsmõju kvantifitseerimine
- Riskide leevendamise ja mõjudega kohanemise tegevuste kaardistamine
Miks tasub Sustineret kaasata
Säästate aega
Keskenduge oma tööle, meie hoolitseme selle eest. ESRS, ELi rahastamine või TCFD nõuded on üksikasjalikud ja teie õppimiskõver on pikk. Jah, hindamist tuleb mõne aja pärast uuendada, kuid esimene on kõige keerulisem. Usaldage see ekspertidele. Meie oleme seda varem teinud ja midagi ei jää kahe silma vahele.
Säästate eelarvet
Kui arvestada aega, mida kulutaksite õppimisele, ettevalmistamisele ja hindamisele, on lõpuks soodsam lasta see töö kogenud eksperdil ära teha. Muidugi on ka teil ja teie meeskonnal oma roll.
Kasutate ära meie kogemusi
Oleme sarnaseid olukordi korduvalt varem lahendanud. Paljud riskid kipuvad korduma. Rakendame kõiki kogemusi nüüd teie projektis, et tagada tõhus protsess ja praktiline tulemus. Meie ekspertidel on ülemaailmse riskijuhtide assotsiatsiooni kestlikkuse ja kliimariskide juhtimise sertifikaat.
Meil on vajalikud ekspertteadmised
Võiksite valida ka mõne ülemaailmselt kättesaadava ühe nupuvajutusega digilahenduse. Kuid meie meeskond on siin. Me räägime teie keelt, saate küsida ja me selgitame. Meie eksperdid ei ole üldspetsialistid. Neil on magistri- ja doktorikraadid, mis on seotud keskkonnaküsimustega. Kui lisate sellele põhjalikud teadmised teie sektorist, moodustame koos unistuste meeskonna.